flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

"Довічник" оскаржив вирок та … отримав відмову

09 червня 2020, 13:21

Колегія суддів Чернівецького апеляційного суду залишила без змін призначене Першотравневим районним судом м.Чернівці довічне покарання раніше судимому за крадіжки та шахрайство 55-річному мешканцю Сторожинецького району Чернівецької області Б.

З липня по грудень 2016 року чоловік, під виглядом таксиста, працюючого на різних автомобілях, грабував випадкових знайомих.

Зазвичай своїх жертв він підшукував вночі посеред вулиці або в інтерактивних закладах. Дехто сам підходив до нього, аби скористатися послугами таксі. У переважній більшості вони були напідпитку.

У каву, якою він пригощав своїх жертв, та в алкогольні напої, куплені за їх же кошти, він додавав сильнодіючі лікарські засоби. А коли вони втрачали свідомість – грабував, залишаючи у безпорадному стані на вулиці, або викидав по дорозі з автомобіля.

При цьому в деяких епізодах він діяв разом з раніше судимою за торгівлю людьми 44-річною знайомою.

Витягуючи свою останню жертву без свідомості з автомобіля у безлюдному місці, в грудні 2016 року спільники були затримані працівниками поліції. Лікарі, які приїхали на виклик, констатували у чоловіка важке отруєння невідомою речовиною.

За пів року їх безкарних дій були пограбовані 10 осіб. 3 з них стали жертвами вбивства. Чоловіки померли внаслідок отруєння сильнодіючими речовинами, які, потрапляючи в організм у перевищеній дозі, впливають на свідомість та становлять небезпеку для життя та здоров'я.

За цей період часу зловмисники заволоділи чужим майном на загальну суму майже 200 тисяч грн. Їм вдалося поповнити свої кишені не тільки українською та іноземною валютою, але і ювелірними прикрасами, мобільними телефонами, банківськими картками та елітним годинником вартістю більше 80 000 грн.

Зберегти свої кошти пощастило лише двом випадковим знайомим злочинця, хоча спробувати отруйної кави їм все-таки прийшлося. Але завдяки тому, що вони вчасно залишали інтерактивний клуб, де вони і познайомилися, Б. втрачав їх з поля зору і тому не мав можливості з незалежних від нього причин довести свій умисел до кінця.

Вироком суду першої інстанції за вчинення розбійних нападів та вбивств Б. був засуджений до довічного позбавлення волі з конфіскацією всього майна, окрім житла.

Його спільниця отримала 12 років позбавлення волі за співучасть у вчиненні умисного вбивства під час розбійного нападу групою осіб, також з конфіскацією всього належного їй майна, крім житла.

Оскаржуючи рішення суду, обвинувачені та їх адвокати посилалися на недоведеність обставин справи, а захисник жінки взагалі вважав її винною лише у приховуванні злочину.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши думки сторін, прокурора, захисників та свідків, колегія суддів частково змінила кваліфікацію дій Б., що в кінцевому результаті не вплинуло на остаточне покарання.

Щодо співучасниці, то суд першої інстанції обґрунтував доведеність її вини, з чим колегія суддів погодилася, відхиливши аргументи апелянтів, «оскільки вони не мають юридичного значення для правильного розгляду даного кримінального провадження».

«Будь-яких сумнівів щодо вчинення обвинуваченими тих злочинів і при тих обставинах, що наведені у вироку суду, за вчинення яких вони визнані винуватими, немає» - так зазначено в ухвалі Чернівецького апеляційного суду, яка ще може бути оскаржена у касаційному порядку.

 

Пресслужба Чернівецького апеляційного суду