Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28 лютого 2025 року в Чернівецькому апеляційному суді відбулася регіональна спільна нарада голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Олександра МАРЧУКА та його заступниці – Наталії АНТОНЮК з представниками місцевих загальних судів області та Чернівецького апеляційного суду на тему : "Особливості здійснення кримінальних проваджень в умовах воєнного стану".
До участі в заході долучилися голови та судді Вінницького, Закарпатського, Івано-Франківського, Тернопільського, Хмельницького апеляційних судів, а також очільники правоохоронних органів області – керівник Чернівецької обласної прокуратури Антон КОВАЛЬСЬКИЙ, начальник Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області Віктор НЕЧИТАЙЛО та начальник Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області Михайло ПЕТРОВ.
Мета зустрічі – надання методичної допомоги суддями Верховного Суду колегам із судів першої та апеляційної інстанцій, підвищення взаємодії й координації між судовими та правоохоронними органами.
Голова Чернівецького апеляційного суду Віталій МАРЧАК, вітаючи присутніх, наголосив на важливості сьогоднішньої зустрічі, оскільки на ній зібралися судді усіх інстанцій, а це дало змогу під час живого спілкування обговорити ті проблемні питання, які виникають під час здійснення правосуддя.
Під час своїх виступів спікери Олександр МАРЧУК та Наталія АНТОНЮК зауважили, що проблематика судів залишилася сталою – до тих питань, що були до війни, з початком військової агресії додалися й нові, адже з’явилися категорії справ, з якими судова система раніше не зіштовхувалася.
Учасники наради обговорили особливості розгляду кримінальних проваджень щодо злочинів, пов’язаних з колабораціонізмом та державною зрадою, воєнних злочинів та злочинів проти людяності, корупційних злочинів (хабарництво, розкрадання гуманітарної допомоги), організації незаконного переправлення осіб через державний кордон.
Спікери заходу поділилися напрацьованим досвідом та новелами Верховного Суду, навели конкретні приклади судових рішень Об’єднаної палати Верховного Суду та рішень Європейського суду з прав людини.
Ця зустріч стала черговим кроком у забезпеченні справедливого правосуддя та виробленні ефективних механізмів захисту прав громадян в умовах війни, оскільки однакове застосування норм кримінального та кримінального процесуального права не тільки зменшить навантаження на суди вищих інстанцій, а й значно пришвидшить розгляд справ.
Пресслужба суду