Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У сучасному світі ефективна комунікація судової влади з медіа та суспільством є важливим елементом прозорості та довіри до правосуддя. Саме цьому питанню було присвячено низку навчальних заходів, організованих Львівським регіональним відділенням Національної школи суддів України, в яких взяли участь і представники Чернівецького апеляційного суду.
Минулого тижня відбулася чотириденна онлайн-підготовка спеціалістів із забезпечення зв’язків зі ЗМІ місцевих і апеляційних судів, Вищого антикорупційного суду та Верховного Суду, під час якої суддя-спікер Ігор ЛИСАК поспілкувавася з прессекретарями про організацію медіа супроводу під час розгляду резонансних справ, правила поведінки журналістів у залі судового засідання та приміщенні суду.
А вже 11 лютого 2025 року тема ефективної судової комунікації продовжилася в офлайн-форматі у м. Львові, де судді Чернівецького апеляційного суду, уповноважені висвітлювати офіційну позицію від імені установи – Ігор ЛИСАК та Володимир ПОТОЦЬКИЙ, взяли участь у заході тепер як слухачі.
SLAPP-позови, комунікація судів із медіа, роль розслідувальної журналістики та фактчекінг – ці теми стали ключовими на семінарі, організованому для суддів-спікерів місцевих та апеляційних судів.
Разом із викладачами та колегами з інших областей Ігор ЛИСАК та Володимир ПОТОЦЬКИЙ долучилися до обговорення викликів, що постають перед судовою системою в умовах цифрових трансформацій.
Учасники заходу шукали найефективніші способи комунікації, зокрема, між журналістами та судами під час журналістських розслідувань, визначили фундаментальну роль медіа у зміцненні правосуддя та обговорили особливості взаємодії правової сфери з українськими медіа в контексті вимог нового Закону України «Про медіа» та оновленого Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійності та соціальний захист журналістів».
Окрему увагу вони приділили викликам, пов’язаним із SLAPP-позовами, спрямованими на цензуру та тиск на журналістів: розглянули критерії їх ідентифікації та механізми захисту права громадськості на свободу вираження.
Разом із тим, важливою частиною семінару стало обговорення ролі фактчекінгу – перевірки фактів і тверджень на точність і правдивість. Як дієвий інструмент спростування неправдивої інформації про судову систему, фактчекінг є невід’ємною складовою якісної комунікації між суспільством та судовою владою.
За словами одного з тренерів семінару – судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Яна БЕРНАЗЮКА, розкриті на семінарі питання будуть взяті до уваги при розробці концепції відносин Верховного суду та медіа.
Висловлюємо подяку Львівському РВ Національної школи суддів України за організацію навчальних заходів і залучення досвідчених тренерів, адже такі ініціативи сприяють вдосконаленню взаємодії судової системи з медіа та громадськістю, допомагаючи ще ефективніше доносити до суспільства правдиву й об’єктивну інформацію про діяльність судів.
На фото : судді Чернівецького апеляційого суду Ігор ЛИСАК і Володимир ПОТОЦЬКИЙ та судді : Ляля ЯРЕМА (Шевченківський районний суд м.Чернівці), Ярослав СТРІЛЕЦЬ (Заставнівський районний суд Чернівецької області), Михайло НІКОЛАЄВ (Господарський суд Чернівецької області)
Пресслужба суду