З початком війни в Україні та оголошенням воєнного стану чоловікам призовного віку, за винятком певної категорії осіб, було заборонено виїжджати за межі країни.
Проте, користуючись небажанням деяких військовозобов’язаних проходити військову службу та їх готовністю сплачувати чималі кошти, аби тільки виїхати, знайшлися особи, які пообіцяли допомогти незаконно перетнути український кордон із сусідніми державами, але згодом всі вони були затримані.
Так, за неповні два весняні місяці Чернівецький апеляційний суд розглянув матеріали кримінальних проваджень відносно 3 осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів за ч. 3 ст. 332 ККУ (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, керівництво такими діями або сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів або усуненням перешкод, вчинені організованою групою або вчинені з корисливих мотивів).
У підсумку – один із підозрюваних перебуває під вартою, інший – під цілодобовим домашнім арештом.
Жінці, матері 2 малолітніх дітей, суд призначив заставу у розмірі майже 50 тис. грн.
У разі доведеності вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 9 років з конфіскацією майна.
Також суд застосував запобіжний захід у виді особистого зобов’язання чоловікові, підозрюваному у підробці посвідчення військовозобов’язаного, в якому зазначено, що він не підлягає мобілізації та виключений з військового обліку. За допомогою цього документа він планував виїхати за кордон.
Суд заборонив підозрюваному протягом 2 місяців відлучатися за межі області та зобов’язав його здати слідчому свій закордонний паспорт на зберігання.
За підроблення документу (ч. 3 ст. 358 ККУ) передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк. Використання такого документу (ч. 4 ст. 358 ККУ) карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Слід зазначити, що наразі йдеться про визначення міри запобіжних заходів на час слідства.
Подальша доля підозрюваних буде вирішуватися у суді після встановлення всіх обставин вчинення злочинів та розгляду кожної справи по суті.
Пресслужба суду