flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Києві відбувся IX міжнародний судово-правовий форум 2021

18 червня 2021, 16:52

15 та 16 червня учасники форуму - члени Вищої ради правосуддя, судді, експерти з різних сфер судового представництва зустрічалися у столиці з головною метою – провести обговорення критичної ситуації, яка склалася щодо фінансування судової гілки влади України та наповнення її новими кваліфікованими суддівськими кадрами.   

До участі у дводенному заході був запрошений суддя Чернівецького апеляційного суду, суддя - спікер Ігор Лисак.

Під час зустрічі учасники форуму обговорили анонсовану Президентом України нову судову реформу, шляхи її впровадження та перспективи. Також значна увага присутніх була зосереджена на вкрай актуальній потребі у відновленні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Так, член Вищої ради правосуддя Світлана Шелест звернула увагу присутніх на важливість у якнайшвидшому врегулюванні кадрової кризи, «оскільки у суспільстві надзвичайно високий попит на судовий захист та відновлення порушених прав».

Як зазначає суддя Ігор Лисак, питання дефіциту суддівських кадрів виникла, у тому числі, і через відставку одних суддів та відсутність повноважень у інших.

Водночас значна увага учасників форуму була приділена неналежному фінансуванню судової гілки влади, оскільки надзвичайно складна ситуація спостерігається у переважній більшості судів України та негативно впливає на доступ громадян до правосуддя. 

Зокрема, у своїй доповіді виконувач обов`язків Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький наголосив, що «хронічне недофінансування судів – це неприпустиме втручання в конституційну роль судової влади, що підриває основи демократичного суспільства та принцип верховенства закону». 

Про це також говорив і член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус під час свого виступу. Він висловив тривогу з приводу того, що «робота судів опиняється на межі зупинення, оскільки суди не мають змоги надсилати кореспонденцію, оплачувати комунальні послуги, масово звільняються працівники апаратів судів, розмір зарплати яких не витримує жодної критики».

Також Олег Прудивус проінформував, що питання щодо забезпечення обов’язкових мінімальних виплат працівникам апаратів судів вирішуються надзвичайно складно. Одночасно він нагадав, що Вища рада правосуддя звернулася до Національного агентства з питань державної служби щодо розроблення нової схеми окладів працівників апаратів судів, оскільки на сьогоднішній день вони  надзвичайно низькі та закликав парламентарів і Уряд активно долучатися до пошуку джерел фінансування судів.

Окрім нагальних та проблемних питань, що виникли у роботі судів, учасники форуму не оминули й можливість поділитися практичним досвідом у сфері захисту прав у цивільних, кримінальних, господарських та адміністративних справах, а також у застосуванні правових норм українського та міжнародного законодавства. 

Про вжиття заходів щодо покращення доступу громадян до суду, формування сталої судової практики, впровадження нових електронних систем та про діяльність Великої Палати Верховного Суду розповіла його очільниця – Валентина Данішевська.

 

Пресслужба Чернівецького апеляційного суду