Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Такі види адміністративних стягнень були призначені Глибоцьким районним судом Чернівецької області, проте адвокат водія з ними не погодився та подав скаргу до Чернівецького апеляційного суду. На думку захисника, доказів того, що його підзахисний керував автомобілем немає, а працівники поліції пройти тест за допомогою технічного приладу Драгер та огляд у закладі охорони здоров’я - не пропонували. Окрім цього, вимогу правоохоронців він не розумів, оскільки не володіє українською мовою. З цих підстав адвокат просив постанову скасувати, а провадження – закрити.
В апеляційному суді інтереси водія представляв його адвокат. Сам кермувальник у судове засідання не з’явився.
Суддя Колотило О.О., який проводив розгляд справи, ретельно дослідив матеріали справи, заслухав адвоката та встановив, що доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження, оскільки факт керування у стані алкогольного сп’яніння особою, притягнутою до адміністративної відповідальності – повністю доведений.
У квітні цього року, водій автомобіля марки «Renault Megane», проїжджаючи у с. Чагор Чернівецького району, порушив правила дорожнього руху, а саме, в ході перестроювання не увімкнув сигнал повороту, про що відносно нього був складений протокол. Як виявилося, за кермом перебував священнослужитель з ознаками алкогольного сп’яніння – із запахом алкоголю з ротової порожнини, порушенням мови та поведінкою, що не відповідала обстановці.
Згідно з відеозаписами з боді-камер поліцейських, дослідженими у судовому засіданні, дати пояснення з приводу вчиненого правопорушення та пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння у медичному закладі, який неодноразово пропонували правоохоронці, він відмовився. Хоча в ході розмови з ними чоловік підтвердив, що вживав коньяк. При цьому він говорив українською мовою, відповідав на запитання, про те, що їх не розуміє – не заявляв.
Тому Чернівецький апеляційний суд залишив скаргу захисника без задоволення, а рішення суду І інстанції – без змін.
Постанова Чернівецького апеляційного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.
Окрім штрафу правопорушнику також доведеться сплатити судовий збір за розгляд справи в розмірі 454 грн.
Пресслужба Чернівецького апеляційного суду