Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Будучи достатньо відомим в регіоні забудовником, чоловік скористався довірою громадян, які мали намір придбати квартири у новобудовах, та заволодів їх коштами на загальну суму понад 2 млн. доларів США. Значних фінансових втрат внаслідок злочинних дій підприємця зазнали 69 потерпілих.
І хоча обвинувачений з 2016 року перебував у міжнародному розшуку, це не завадило колегії суддів Чернівецького апеляційного суду ухвалити своє рішення у справі. Оскільки змінами до кримінального процесуального законодавства та запровадженням спеціальної процедури - in absentia суду була надана можливість розглянути кримінальне провадження за відсутності обвинуваченого, колегія суддів уперше постановила заочний вирок.
6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими функціями строком на 3 роки – таке покарання доведеться понести втікачу згідно з рішенням суду.
Починаючи з 2006 року фірма-забудовник, засновником та директором якої був засуджений, здійснювала будівництво житлових будинків у м. Кіцмань та м. Сторожинець, а також в обласному центрі у провулку Смотрицького. Маючи на меті незаконне заволодіння коштами покупців, власник фірми укладав договори підряду, на підставі яких люди добровільно передавали йому гроші за майбутнє житло. При цьому квартири вже перебували під заставою згідно з укладеними між ним та банком договорами іпотеки, про що покупцям не було відомо.
Попри те, що майнові права були передані іпотекодержателю, тобто, банку, та клієнти фірми не зможуть в подальшому отримати право власності на придбане нерухоме майно, чоловік брав у них готівкові кошти. Дехто одразу сплачував повну вартість свого майбутнього житла.
Окрім цього забудовник скористався довірою ще одного покупця, який у 2007 році виявив бажання купити квартиру на вул. Ровенській в обласному центрі. Наперед знаючи, що вводить людину в оману, оскільки жодних дозволів на таке будівництво він не отримував, чоловік запропонував клієнту придбати нерухомість у житловому багатоповерховому будинку, який ніби то ще будується. А щоб не було сумнівів - уклав з покупцем договір підряду й отримав від нього кошти. При цьому угода була підписана засудженим не в якості представника чи директора підприємства, а фізичної особи.
Незаконними діями забудовника була завдана матеріальна шкода також банківській установі. Не маючи більше можливостей укладати кредитні договори, він, як власник будівельної фірми та ще одного товариства, для отримання грошей у банку використав підпорядкованих йому працівників. Для цього, з метою оформлення на них кредитів, у період з грудня 2007 року по лютий 2008 року, організував надання його підлеглими у фінансову установу завідомо неправдивої інформації. Після отримання коштів люди перераховували їх на розрахунковий рахунок підприємства. Засуджений, у свою чергу, ці гроші використовував для власних потреб.
Внаслідок шахрайських дій з фінансовими ресурсами, засуджений спричинив шкоду банківській установі у розмірі 253 тис. доларів США.
У 2016 році чоловік залишив територію України та виїхав до Республіки Польща, де був затриманий в міжнародному аеропорту польською прикордонною службою.
Чернівецький апеляційний суд через Міністерство юстиції України звернувся до компетентних органів іноземної держави з клопотанням про видачу обвинуваченого для притягнення до кримінальної відповідальності. Однак у грудні минулого року суд отримав відмову у його екстрадиції. Це дало підстави для розгляду справи за спеціальною процедурою – in absentia.
У суді адвокат повідомив, що чоловік вже встиг набути громадянство Польщі.
Враховуючи дані обставини, вирок суду для його виконання буде направлений до компетентних органів іноземної держави.
Обчислення строку відбування покарання засудженим розпочнеться з моменту його фактичного затримання.
Пресслужба Чернівецького апеляційного суду