Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вчора відбулося обговорення розроблених Вищою радою правосуддя спільно з Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України уніфікованих рекомендацій для усіх судів щодо безпечної роботи в умовах карантину.
До участі були запрошені очільники усіх органів та установ системи правосуддя та представники адвокатських спільнот, органів прокуратури та Національної школи суддів України.
Спікерами заходу виступили : в.о. голови ВРП Олексій Маловацький, голова РСУ Богдан Моніч, т.в.о. голови ДСА України Людмила Гізатуліна, Голова Рад адвокатів України Лідія Ізовітова, міжнародні представники Франческо Флоріт, Ева Катінка Шмідт, Амайя Автаскас, Голова КАС ВС Михайло Смокович, представниця бюро ВООЗ в Україні Юлія Дробаха та генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Родина.
На обговоренні були презентовані уніфіковані приписи щодо доступу до правосуддя, організації робочого процесу та протиепідемічних заходів у приміщенні та на робочому місці.
Під час заходу спікери висловилися з приводу неприпустимості порушення прав людей на справедливий суд, незважаючи на складну епідемічну ситуацію в країні.
При цьому учасники обговорення погодилися, що для забезпечення максимального доступу до правосуддя усіма громадянами в умовах карантину повинні бути створені умови для безпечної роботи суддів та працівників апаратів, а також для учасників процесів, у тому числі, прокурорів, адвокатів, законних представників тощо.
Як зазначив Богдан Моніч, останнім часом спостерігається зростання швидкими темпами захворюваності на Ковід-19 серед працівників судів. Водночас, голова РСУ висловив занепокоєння стосовно смертельних випадків, викликаних хворобою, які мали місце останнім часом, у тому числі, і серед суддів.
Що стосується звернень керівних органів судової влади до уряду стосовно виділення коштів з протиковідного фонду на судову гілку влади – всі вони залишилися без реагування та жодних коштів виділено не було. Незважаючи на це жоден суд не припинив здійснювати правосуддя, - повідомив голова РСУ.
Міжнародні партнери поділилися власним досвідом з учасниками заходу та надали практичні поради.
Завантажити рекомендації можна за посиланням
Пресслужба Чернівецького апеляційного суду