flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Карантин навчанню не завадив : державні службовці суду пройшли онлайн підготовку в Національній школі суддів України

23 вересня 2020, 15:42

Протягом 4 трудових буднів минулого тижня головні та провідні спеціалісти суду поєднували сумлінне виконання своїх професійних обов’язків з навчанням за найнеобхіднішими у роботі державних службовців напрямами.

Заняття проводили викладачі Національної школи суддів України : секретар судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Чернівецького апеляційного суду суддя О. Колотило, суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Є.Нестеренко, експерт з питань державного управління Т. Лукащук, провідний спеціаліст відділу роботи з кадрами прокуратури Чернівецької області Ю. Тюфтій, головна наукова співробітниця відділу підготовки викладачів (тренерів) НШСУ кандидат філологічних наук, доцент О. Кабиш, заступник начальника відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів НШСУ А. Маслюк та головний спеціаліст цього відділу А. Фарафонова, головний спеціаліст з інформаційних технологій Садгірського районного суду м.Чернівці В. Макогончук.

Учасники курсу, 13 з яких – працівники Чернівецького апеляційного суду, прослухали лекцію Т. Лукащук щодо оцінювання діяльності державних службовці та їх атестації.

         

 

Інформативним був виступ Ю. Тюфтія, який приділив увагу особливостям проходження державної служби у судах згідно з Законом України «Про державну службу», а також питанням виконання професійних обов’язків, навчання та оплати праці.

Однією з умов призначення на державну службу є вільне володіння державною мовою. Тому у своїй відеолекції з українського ділового мовлення О. Кабиш звернула увагу на найбільш поширені помилки при складанні офіційних документів. Викладачка дала слушні коментарі та приклади правильного вживання слів за новим українським правописом.

 

                   

 

Поради психологів А. Маслюка та А. Фарафонової також були у нагоді, оскільки вони стосувалися реалій сьогодення, а саме, ризиків, пов’язаних з поширенням епідемії. У продовження цієї теми вони у своїх виступах торнулися і правил поведінки державних службовців у разі загрози виникнення конфліктних ситуацій, зробивши акцент на способах їх уникнення та шляхах врегулювання.

Суддя Є. Нестеренко розкрив гендерні аспекти в організації роботи суду, а також поділився власним досвідом розгляду справ про адміністративні правопорушення.

Стосовно особливостей впровадження електронного суду, роботи електронного архіву, сайту суду та автоматизованої системи документообігу розповів фахівець з інформаційних технологій В. Макогончук.

Не дивлячись на те, що навчання відбувалося в онлайн режимі, воно пройшло у досить активному спілкуванні слухачів з викладачами. Учасники мали змогу поставити запитання та отримати на них відповіді, а також висловити свої думки з того чи іншого питання.

Суддя Чернівецького апеляційного суду О. Колотило зацікавив слухачів лекцією, що стосувалася антикорупційного законодавства. Свою доповідь він доповнив прикладами розглянутих ним та його колегами справ, пов’язаних із корупцією. Також викладач приділив окрему увагу податковим деклараціям, які щороку подають державні службовці, надавши роз’яснення вимог до їх заповнення. По завершенню його виступу слухачі висловили вдячність за цікаве та пізнавальне спілкування.

 

 

Навчання відбувалося в інтерактивному форматі з використанням презентації Power Point, у форматі відео лекцій та вебінару.

Загалом, з початку дії карантину 50 працівників апарату суду взяли участь у різноманітних навчальних програмах. Серед них : керівник апарату та його заступники, начальники відділів, помічники суддів, головні та провідні спеціалісти, працівники відділу управління персоналом, старші секретарі та секретарі судових засідань. 

Отже, незважаючи на протиепідемічні обмеження, які внесли свої корективи, як у трудове, так і повсякденне життя українців в цілому, працівники суду, залишаючись на своїх робочих місцях, скористалися нагодою і підвищили свій рівень знань та удосконалили професійні навички й уміння для подальшої ефективної роботи суду.

 

 

Дякуємо усім викладачам та організаторам за цікаве, корисне та інформативне навчання !

 

 

 Колектив Чернівецького апеляційного суду