Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Верховного Суду надійшли 2 скарги, в яких касатори зверталися з проханням змінити вирок Чернівецького апеляційного суду з підстав невідповідності призначеного покарання ступеню тяжкості злочину. На їх думку, при ухваленні рішення суд не врахував дані про особу засудженого, позицію потерпілого щодо можливості призначення покарання без ізоляції від суспільства та дії засудженого після вчинення автопригоди, який залишився на місці події та намагався надати допомогу. Вважали рішення суду занадто суворим, тому просили застосувати положення ст.75 Кримінального кодексу України та звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням.
Йдеться про автопригоду, яка сталася у березні 2019 року. Автомобіль „Volkswagen Passat”, за кермом якого перебував 30-річний водій у стані алкогольного сп’яніння, рухався в с.Лівинці Кельменецького району Чернівецької області в напрямку до с.Михайлівка. Не врахувавши дорожню обстановку та швидкість руху, водій легковика допустив виїзд транспортного засобу за межі проїжджої частини дороги та скоїв наїзд на жінку-пішохода. Від отриманих тяжких тілесних ушкоджень потерпіла в лікарні померла.
Вироком Кельменецького районного суду Чернівецької області чоловіка було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 ККУ («Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження) та призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 2 роки. На підставі ст.ст.75,76 Кримінального кодексу України він був звільнений від відбування покарання з 2-річним іспитовим строком.
Ухваливши нове рішення, Чернівецький апеляційний суд вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання скасував та призначив винуватцю ДТП реальне покарання у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки, негайно взявши його під варту в залі суду.
Перевіривши матеріали справи, Верховний Суд відхилив касаційні скарги, а вирок Чернівецького апеляційного суду залишив без змін.
Колегія суддів касаційного суду погодилася з висновками суду апеляційної інстанції, який «вірно вказав про здатність виправлення та перевиховання засудженого лише в умовах ізоляції від суспільства». Підсумовуючи, суд у своїй постанові зазначив, що «матеріали провадження не містять даних про порушення вимог кримінального процесуального чи неправильне застосування кримінального законів, які були б безумовними підставами для зміни або скасування оскаржуваного судового рішення, а тому підстав для задоволення скарг потерпілого та захисника немає».
З повним текстом постанови Верховного Суду можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/92093146
Пресслужба Чернівецького апеляційного суду